A Hétvezér Általános Iskola számítástechnika versenyt hirdetett április 6-án, Rajzolj a Paint!-tel címmel 5-6.osztályos tanulók között. Balogh Enikő 6.osztályos tanuló a 2 fordulós házi megmérettetést megnyerte, így ő képviselhette iskolánkat. A verseny témája a Jövő iskolája volt. Egyedüli lányként a mezőnyben a IV. helyet szerezte meg. Felkészítő tanára: Szilvási-Grund Helga. Gratulálunk neki és további sikereket kívánunk!
Április 11-én iskolánkban a Költészet napját ünnepeltük. József Attila: Ars Poetica című versével ismerkedtek meg tanulóink Istenes Gréta 8.osztályos tanuló előadásában. A nap folyamán az alsó- és felső tagozatos diákok csapatokba szerveződve különböző feladatokat oldottak meg a kihelyezett állomásokon. A feladatok között összekevert verssorok sorba rendezése, ismert versek kiegészítése, vers- vagy meseírás is megtalálható volt. A felsős diákok a feladványokhoz QR-kódok beolvasásával juthattak hozzá. A feladatokat Bikkes Orsolya tanárnő állította össze, a lebonyolításban Pintér Csabáné és Szilvási-Grund Helga tanítónők segítettek.
2017. március 30-án sárszentmihályi Zichy-csillagok születtek.
A hagyományosan megrendezésre kerülő műsorra sok diákunk benevezett. Dicséret illeti őket felkészülésükért, színvonalas szereplésükért.
Ének kategóriában arany díjjal jutalmazta a zsűri Kókány Petra és Kovács Márk 4. osztályos tanulókat duójukért.
Hangszeres zene kategóriában Torma Gréta 3. osztályos tanuló győzött.
Mozgás-tánc kategóriában Závodi Vanessza 3. osztályos és Dropkó Stella 8. osztályos tanulók közös ritmikus torna gyakorlatát találta legjobbnak a zsűri. Ők a közönség díjat is elnyerték.
Próza kategóriában Léhner Dórika 2. osztályos mesemondó nyert arany díjat.
Köszönjük Szabó Virág tanárnőnek a műsor megszervezését és Zelenákné Barka Krisztina tanítónőnek a táncok betanítását.
Iskolánk 1. és 2. osztályos tanulói a Községi Könyvtár meghívására "Könyvtár-Mozi programon" vettek részt az IKSZT-ben, melyet a székesfehérvári Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtár biztosított. A program a Vízipók-Csodapók mesefilm vetítésével kezdődött, majd interaktív és kézműves foglalkozással folytatódott. A gyerekek a "Víz világnapjához" kapcsolódó ismeretekkel gazdagodtak.
Köszönjük a Községi Könyvtár meghívását!















