Ökoiskolánk ebben a tanévben is kapcsolódott az országos TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért akcióhoz, amely ma hazánk legnagyobb önkéntes mozgalma. A szemétgyűjtési akció keretében szerte az országban „tavaszi nagytakarítanak” a TeSzedd! önkéntesei. A TeSzedd! idén is szerepel nemzetközi porondon: Magyarország 2014-ben csatlakozott az akcióval a „Let’s Clean Up Europe!” elnevezésű összeurópai kezdeményezéshez, amit az Európai Bizottság EWWR LIFE+ programja keretében szerveznek meg évről évre. Iskolánk minden tanulója részt vett a programban, a kisebbek az iskola közvetlen környékén - játszótér, kézilabda pálya, füves futballpálya -, a nagyobbak a Fő út egy részén és a Líviai úton tevékenykedtek.
2016. április 25-én az 1. osztályos tanulók a Koronás Parkba kirándultak. A tanulók Lovagi Hétpróbán vettek részt, melynek keretében régmúlt sportjátékokkal és középkori táblásjátékokkal ismerkedtek meg. A program költségét és a buszjegy árát a karácsonyi vásár bevételéből fedezték.
A kirándulást Herczegné Barai Éva osztályfőnök és Dudás-Bankó Judit tanítónő szervezte.
2016. április 22-én rendeztük iskolánk névadójának tiszteletére a Zichy-napot. Ezen a napon úrhidai, nádasdladányi, jenői, sárkeresztesi és pákozdi tanulók érkeztek hozzánk. A diákok tanulmányi versenyeken, ügyességi és sportvetélkedőkön mérhették össze tudásukat, rátermettségüket.
Alsó tagozaton énekversenyt, j-ly-s helyesírási versenyt, szövegértési versenyt hirdettünk, a felső tagozaton természetismeret csapatverseny zajlott 5-6. évfolyamon, földrajz csapatverseny 7-8. osztályban, egyéni matematika verseny 5-8. osztályban, activity 5-8. osztályban. A Művelődési Házban került megrendezésre a népmese vetélkedősorozat zárófordulója, ahol a csapatok mesejelenettel szórakoztatták a közönséget. A tornateremben tollaslabda versenyen, a futballpályán körmérkőzéseken vehettek részt tanulóink. Májer László rendőrszázados, a Közlekedési Osztály kiemelt főelőadója a kerékpáros ügyességi versenyt koordinálta a kézilabdapályán. Az IKSZT épülete előtt aszfaltrajzverseny zajlott az alsósoknak. A földszinten anyák napi meglepetés készítésére, kisállat kiállítás megtekintésére, az udvaron lovaglásra és kocsikázásra is lehetőség nyílt. A nap végén a gyerekek nagy örömmel fogyasztották el a sütisütő bajnokság pályamunkáit!
Az 1-3. osztály 2016. április 15-i CSOPA kirándulás.
Iskolánk tanulói április közepén a Csodák Palotájába látogattak. A kirándulás teljes költségét (utazási költség, belépők) a "Sárszentmihály Gyermekeiért Alapítvány" finanszírozta. A gyerekek kipróbálhatták többek között a Piruettet, Fakírágyat, a Csapj a falra! játékot, fizikashow-n vehettek részt az Öveges teremben. Sok új ismerettel és élménnyel gazdagodtak!















